Навіґація

Ви є тут

Головна

Новий рік - частина друга.

Image: 
Синиця довгохвоста
Наступного дня вийшов пройтися не далеко від дому з єдиною метою - перевірити, чи є такі на Тетереві пірникоза мала. Але,давайте все по порядку. На самому початку стежки трапилася сойка, але дзьобом повернутися до мене вона не захотіла. Тому тут ми її показувати не будемо. Вже на самому острівці (так називається місцина на березі річки біля мого дому) на деревах хтось почав галасувати. І цей хтось був відомий ще з першої подорожі дрізд-омелюх.

Дрізд-омелюх

По кущам та гілкам копошилися синиці великі. На дереві був помічений дятел сирійський.

Дятел сирійський

В небі пролетів крук а я мало-помалу підходив до краю острівця. Поглянувш з нього, побачив вже гарно знайомих крижнів. І щось одненьке маленьке під берегом. Таки, мабуть, пірникоза мала. Проте необхідно було отримати фото. А вона, як на зло, пірнула і не хотіла показуватися. Довго я її вглядав, аж поки нарешті не побачив на кілька секунд, зробив кілька кадрів, після чого вона знову пірнула...

Пірникоза мала

Після побаченого і отриманого від цього задоволення вирішив пройтися на інший бік острівця, подивитися на перекат. Там зазвичай концентрується основна частина водоплавних (а із них у нас тільки крижні да пірникози малі, іноді, щоправда, траплялися лебеді-шипуни, але це вже дуже іноді). На перекаті єдине що вдалося побачити - багатсько крижнів. Пірникоз виявити не вдалося. За загальними підрахунками та зробленими фото крижнів було близько 500 особин (разом з тими, що на кризі під підвісним мостом). Після цього я попрямував додому.

Крижень

Невдовзі ми зібралися і рушили додому в Київ. Проїжджаючи кільцевою дорогою навколо Коростишева були помічені полюючи хижаки (всього 10 особин), серед яких сфотографувати вдалося лише трьох зимняків. Нижче, найбільш вдалі фотографії.

Зимняк

Зимняк

Зимняк

Ну і закінчити хотілося б яскравими знімками гаїчок болотяних та довгохвостих синиць, яких пощастило знайти на межі двох областей під час зупинки. Гаїчки весь час зліталися під одне дерево і там годувалися опалими плодами. А синички вилітали з молодого ліска, трохи стрибали на більших деревах і тікали знову в хащі молодої парості. Разом з ними гомоніли і великі синиці, і повзики.

Гаїчка болотяна

Гаїчка болотяна

Гаїчка болотяна

Синиця довгохвоста

Синиця довгохвоста

Синиця довгохвоста

Українська