Навіґація

Ви є тут

Головна

І звідки вони взялися?

Image: 
Лебідь шипун
А чи знаєте Ви, чим Ви сьогодні будете займатися! Щиро сподіваюсь, що так! Проте, у мене ще жоден день мого життя не пройшов так, як я його собі запланував...
"І до чого тут це?" - спитаєте Ви. І дійсно... Хоча, на той день у мене були зовсім інші плани, в які аж ніяк не входило побачити "посеред дороги" на краю села на озері зграю лебедів-шипунів, особин з двадцять, чи, навіть, більше! Якщо ми з Вами звернемося за інформаціює про цих птахів хоча б до Вікіпедії, то зможемо там прочитати: "Лебедь-шипун гніздиться біля води в очеретах на дрібних озерах або на заплавах великих річок далеко від людського житла ." На фото нижче, що було зроблено на місці подій, можна роздивитися не лише близкість людського житла, а ще й побачити саму людину на городі (з правого краю знімку):

Лебідь-шипун

Крім того, якщо почитати статтю у "Пернатих друзів", то випливає досить цікавий факт: "На період гніздування пара займає територію площею близько 100 га". А тут ми спостерігаємо щонайменше 10 пар лебедів і до того ж на озері я зміг нарахувати 3-4 місця, схожих на гнізда. Цікаво, що буде з часом з усіма цими птахами, чи вдасться їм вивести пташенят і чи помістяться всі вони на одному озері після виведення потомства? Адже, за моїми оцінками, приріст особин має скласти з півсотні. Взагалі, багато цікавих думок та питань виникає з приводу побаченого. Сподіваюсь, через тиждень-два знову зможу побувати на цьому озері і перевірити стан справ!
Багатьом, мабуть, відомі шикарні фото цих птахів з зимівлі у Криму. Зразок таких фото можна побачити, наприклад, в статті журналу "Фокус". Ще ніколи до цього, окрім, звичайно, вищенаведених фактів зимівлі, я не бачив такого скупчення лебедів. І, звичайно, не міг не повернутися засвітло на це озеро знов. А отже треба було швидко виконати всю заплановану на два дні роботу і за пів дня повернутися назад. Слава Богу, мені це вдалося, і на озері я встиг опинитися ще до заходу Сонця. Нижче фото, зроблені ввечері на тому ж озері, а на фото:

Лебідь-шипун

Лебідь-шипун

Лебідь-шипун

Лебеді-шипуни на вечірньому озері

Очеретянка велика

Очеретянка велика

Мартин звичайний

Мартин звичайний

Вівсянка звичайна

Вівсянка звичайна
7 червня 2013 року знову вдалося побувати в цих краях. Не міг я не заїхати і на це озеро. по дорозі туди заглянув лише на хвилинку - обдивитися, що, як і до чого. Звичайно, такої величезної кількості лебедів як перший раз я вже не зустрів. Спочатку подумав, що вони геть зникли. Та ні. Все ж таки дві-три особини ледь помітно плавали по озеру, сильно не привертаючи зайвої уваги.
Більше фото у альбомі.
Українська