Навіґація

Мови

Ви є тут

Головна

Весна прийшла!!!

Вчора, 01 квітня 2013 року, сидів за столом і милувався пейзажами, що відкривалися переді мною. Де інде на полях починав розтавати зненадська випавший у середині березня сніг і там, де він вже сходив зграїлися різні пташки. Десь поодаль на дереві сидів і щось видивлявся строгий крук. А коли видивився - здійнявся та полетів. А під самим вікном було чимало синиць, горобців, але що дійсно здивувало - зяблики. Це були преші зяблики за всю зиму, причому іноді здавалося, що їх налетіло більше, аніж всіх інших разом взятих. Не знаю чому, але саме поява цих пташок вселила в мене впевненість - весна прийшла. Поміж вже перелічинех, вдалося помітити ще дві особини чи то щедриків, чи то вівсянок звичайних (нажаль точніше визначити не можу - ще погано в них робираюся). Також весняності описаним подіям додавали співи шпаків, які з'явилися в цій місцині ще два тижні тому.
Після того, як всі справи були зроблені, а до маршрутки лишалося близько двах годин, вирішив прогулятися від села і до першої маршрутки. Дорога пролягала лісом та через інші села. Майже на всьому моєму шляху було тихо і спокійно, звідкись іноді лунали весняні співи птахів, які сьогодні явно не хотіли показуватися. Хоча кілька цікавих зустрічей таки відбулося. Підходячи до першого села, що траплялося на моєму шляху, помітив в північній частині неба силует хижака. Звичайно, це був канюк звичайний!

Трохи покружляв, він наблизився до мене і літав майже над головою. Аж тут, начебто нізвідки з'явився ще один. Вони зблизилися, трохи покружляли разом і розлетілися.

Один з них так само несподівано зник, як і з'явився, а інший саменький полетів на північ. Провівши його поглядом, я рушив далі. Не встиг я перетнути головну вулицю села (в цьому місці села вона одна, от і виходить, що населений пункт закінчується, так і не встигнув розпочатися), як над сусіднім полем побачив зграю лелек! На той момент це було настільки несподівано і приємно, що висловити, мабуть і не вдасться. Кругом на полях ще лежить сніг, а внебі вже літають лелеки - вісники весни! Чомусь саме їх поява переконливо свідчила про те, що весна, не дивлячись ні на які примхи погоди, таки буде!

Варто зазначити, щоправда, зграйка була маленька - лишень дев'ять особин і ще один пролетів згодом трохи іншим шляхом: мабудь відбився від зграї:

Така зграйка, звичайно, не порівняється з тією, що спостерігав минулої весни в кінці березня в м. Ужгород. Тоді їх було мінімум півсотні!

Українська