Навіґація

Ви є тут

Головна

Малий підорлик!

Image: 
Перша зустріч з цим червонокнижним птахом відбуласа досить несподівано для мене: їхав я тоді з Києва житомирською трасою навколо Коростишива, як побачи в небі двох великих хижих птахів. Вони не були схожі на жодного з тих, що мені вже пощастило бачити раніше (канюків да лунів) і виглядали значно масивніше і поважніше за моїх поппередників.Зупинився зразу ж як тільки зміг, в першому зручному місці, вийшов з-за керма, дістав фотоаппарат і спробував зробити кілька знімків. Птахи летіли досить високо і фокусна відстань в 300 мм сильно допомгти не змогла. Проте, дома передивився фотографії, спробував визначити вид, та для більшої впевненості попросив допомогу у фахівців з Українського центру дослідження хижих птахів. Саме вони і запевнили мене, що це справжній малий підорлик! (Хоча, мушу сказати, до останнього хотів вірити, що то міг би бути і великий! А наразі, зустріч з ним відкладено на невизначений термін.) (Дивіться фото перед текстом статі).
Наступна зустріч з цим птахом трапилась в лісі поблизу сел Козинці та Діброва Бородянського р-ну, Київської обл. Ще ранцше, гуляючи лісом, збираючи гриби, я чув крики хижих пташок, проте все не було часу їх відстежити... Аж поки одного разу я не почув їх знову, але вже поблизу відкритої галявини та щей прямо над собою! За силуетами впізнав вже знайомих підорликів. Їх біло троє. Щоправда, коли вдома вже передивлявся фотографії виявив, що один з них, скоріш за все, був самозванцем! Третій птах був чимось схожий на канюка звичайного! І що саме цікаве, в подальшому я неодноразово зустрічав підорликів в компанії конюків, причому, як з'ясувалося, кричали саме канюки. Перші три фото під статею саме з цієї зустрічі. Для підтвердження слів про канюків можна спробувати роздивитися 4-те фото під статею.
І остання в цьому, 2012 році, фотозустріч з малими підорликами відбулася на під'їзді до села Миколаївка майже навпроти етнографічного комплексу "Українське село". Це вже був кінець жовтня і птахи з'явилися наче за розкладом - близько 10 години (тиждень-два назад бачив їх в тому самому місці в приблизно той же час) і знову у супроводі канюка. Останні дві фото з того дня.

На цьому поки що все - далі буде!

Українська
Малий підорлик
Малий підорлик
Малий підорлик
Малий підорлик
Малий підорлик
Малий підорлик